Nar Suyundan Gelen Mucize

Kış aylarının olmazsa olmazı favori meyvesi olarak bilinen küçük çekirdekleri ve meyve gövdesini oluşturan yüzlerce tanecikten oluşan hafif ekşi ve bazen tatlı tadı olan, ılıman iklimlerde yetişen, bir meyve “Nar” ayıklanması sebebi ve çamaşırlarda leke yapması sebebiyle bazen eziyetli bir meyve olmasından yararından faydalanmak isteyenler nar suyu içerek de yararlanabilirler.
Nar suyu gerek bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan doğal ilaçtır.
Örneğin; Cilt hastalığı olan “Vitiligo” Tedavisinde
İçerisinde zengin miktarda bulunan C vitamini, potasyum ve demir mineralleri açısından zengin olan nar suyu Zayıflamak isteyen bayanların tercihi olup,
İçeriğinde bulunan bileşenlerin kanser hücreleriyle savaşma etkisiyle ve bir çok kanser hastalığı hücresiyle savaşan ve kansere neden olan bir kimyasalın etkisinin azalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca; Nar suyunda yer alan Fareler üzerinde yapılan bir çalışmada nar suyunun, meme kanserinin ilerlemesini durdurma etkisi ve prostatın da büyümesini yavaşlatma etkisi olduğu bilinmektedir.
Bayanların regl dönemlerinde meydana gelen ağrı ve halsizlik şikayetlerini de azaltmaya yardımcı etkisiyle de bilinmektedir.
Genç Yaşlı tanımayan kalp krizi hastalıklarında kan dolaşımına yardımcı Kalp tıkanıklığını önler. Kalp krizi riskini azaltır.
Ayrıca Yapılan araştırmalar sonucunda nar suyunun yeşil çaydan 3 kat daha fazla antioksidan içerdiği ortaya çıkmış olup Sağlık açısından tadını sevmeyerek yeşil çay tüketmek zorunda kalanlar için önerilir nar suyu tüketimi…
Kan basıncı ile ilgili yapılan bir araştırmada da 150 ml nar suyu tüketiminin kan basıncını azalttığını ortaya koymuştur.
Diş eti hastalıklarında ve iltihabını azaltan Düzenli olarak tüketildiği taktirde diş etinde meydana gelen iltihaplara aynı zamanda da ağızda meydana gelen enfeksiyonlarında kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlamaktadır.