Zeynep Casalini Kimdir?

3 EKİM 1970 tarihinde İstanbul’da doğan Zeynep Casalini’n oyuncu annesi Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini’dir. Zeynep Casali’ni küçükken annesi ile babası ayrıldılar. Dedesi yazar Vedat Türkali ve senarist Barış Pirhasan dayısıdır.

1985 yılında Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başlayan Zeynep Casalini bir dönem amatör bir gruba katılarak tiyatro ile de ilgilendi. 1988 Lise yıllarında ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya’da bir rock grubuyla sahne alarak, İngiltere’de bir caz kulüpte şarkı söyledi.

1990 yılında Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılında İstanbul‘a dönerek şarkıcı Asya (şarkıcı)’ya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk talk-show’unda vokalistlik yaptı. Sertap Erener’e benzerliğiyle de dikkatleri çekti.

Zeynep Casalini, ; Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu ve Sibel Alaş’ın vokalistligini yaptı. Sezen Aksu’nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Sezen Aksu’’nun “Duvar” adlı şarkısını seslendirdiği ilk albümünün aranjörlüğünü Sinan Akçil yapmıştır.

Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile Bodrum’da evlendikten sonra Bodrum’a yerleşti. Eşiyle beraber Bitez’de Gravilya adında bir restoran açtı.

Evlilikleri :

1.eşi : 1993 yılında boşandı. İlk eşinden Angela Ceren Sarp (d.1992) adında bir kızı vardır. 2.eşi: Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile evlendi. Daphne (d.2011) adında bir kızı vardır. 2015 yılının Aralık ayında boşanma kararı aldı.