Sendromlu Günlere Veda Etmek Hiçte Zor Değil

Çalışanlar için haftanın ilk günü  olan “Pazartesi” nin başlamasıyla  yoğun tempo başlar ve  hafta boyu bitmez. Hele de kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız ; yol ve  trafik çilesi ve araç içinde sıkışıp kalıyorsanız ve mesainin bitişinden sonra sil baştan tekrarlanan trafik çilesi  saatinde eve geri dönüş çilesi insanı gündelik yaşamından bıktıracak noktaya getiriyor.

Yoğun iş hayatının getirdiği sıkıntıları yaşayan kalabalık şehirlerin etkisi altındaki insanlar, bu tarz sıkıntılardan kurtulmanın çeşitli yollarını buluyorlar. Kimi uzun ve sıkıntılı geçirdiği zamanın etkisini azaltmak adına sevdiği müzikleri dinliyor, kimi haftanın biten günlerini sayıyor.ve hafta sonunda kalabalık şehirden birkaç günde olsa ayrılıp kısa bir tatili ve dinleneceği günlerini planlıyor. Ve ruhen motivasyonunu koruyor. Siz de kendi hayatınızda  böyle ufak  bir yol haritası belirleyerek hayatınızı daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz.

Şuan  benim bu tarz  planlar yapabilmek için ne zamanım ne de bir bütçem var diyorsanız, yine de bu öneriyi es geçmemelisiniz. Böyle sendromlu günleri tüm olumsuz düşünceleri aslında insan kendi kendine yaratır. Trafik hep vardı, ve olmaya da devam edecek iş hayatındaki  uzun ve yorucu saatler zaten hayatınızın bir parçası. Böyle bir hayatı göze aldıysak  Böyle bir  işte çalışmak için böyle bir kalabalık şehirde yaşamak zorundasınız. Çünkü, Ben Bir Avukatım ve başka seçeneğim neredeyse yok gibi, ve ben bunu zaten başından beri biliyorum. O zaman neden bu kadar olumsuzlukla kendimi ve etrafımdakileri mutsuz ediyorum diye soruyorum.? İşte bu yüzden kendi kendime yarattığım bu olumsuz düşüncelerden kendimi uzak tutmayı en kısa zamanda öğrenmeliyim. Böyle sendromlu günlerin etkisini minimum seviye’ye indirmenin en kolay yolu düşünce yapısından ve benim gibi hız adrenalin tutkusu olan kişilerin yamaç paraşütü gibi aktiviteler yapmak ve yaşamda beni yoran ve yıpratan her ne varsa değiştirmek ve yaşanılanlara farklı bir gözle bakabilmek.

Gündelik yaşamınızda kendinize dert ettiğiniz ne varsa ve yaşamımızdaki tüm olumsuz olaylardan ve kişilerden kurtulma çabasında olmalıyız… Eminim ki hayata daha pozitif bakmak sizi iş ve aşk hayatınızda daha mutlu, başarılı ve olduğundan  pozitif ve sevilen bir insan haline getirecektir.

Bazı problemlerin üstesinden gelememekten yakınan kişiler için Bahçeşehir klinik psikolog ile irtibata geçebilir ve hayata daha pozitif bakabilirsiniz.