Mobilyalarda Ayna Kullanımı

Özellikle yatak odası ve salon dekorasyonunda son yıllarda sıkça karşımıza çıkan aksesuar veya mobilyalardaki ayna kaplamaları son derece elegan bir hava yaratılabilir.  Hatta gardırop gibi eskimiş bir mobilyanızı yenilemek için kullanabilirsiniz..

Yatak Odasında Ayna

Yatak odasında kullanacağınız aynalar ile odanızda  farklı bir görünüm elde edebilir ve aynı zamanda yatak odanıza estetik bir görünüm katabilirsiniz.. Ayrıca bu işlem oldukça kolay..

Aynaları evde nereye koyarsanız koyun mutlaka bir estetik katacaktır ve enerji verecektir.Ancak iyi bir enerji vermesini istiyorsanız Feng Shui felsefesine kulak vermek gerekiyor.

Fung Shui Felsefesine Göre Ayna ;

Enerjiyi artıran bir sembol. Dolayısıyla ne fazla büyük ne de fazla küçük olmalı. Boy aynaları görüntünüzü kesmeyecek şekilde olmalı.

Aynanın büyüklüğü ve şekli de önemli. Yuvarlak ve oval aynalar, huzuru simgeler. Yuvarlak aynanın evin batı veya kuzeybatıda kullanmak gerek. Kare aynalar ise mutlaka çerçevelenmelidir. Kare ve dikdörtgen aynanın evin güneyi, güneybatısı ve kuzeydoğusuna konulması aileye zenginlik getirir.

Yemek masalarının yan duvarındaki aynalar, bereket artırır gibi inanışlara sahiptirler.