Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücretleri

Pelit Çikolata Müzesi Pelit Çikolataları Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan bir müzedir. Dünya sanatının baş eserlerini, ünlü efsanelerin, masal kahramanları heykellerinin hepsini çikolatadan hazırlayarak çikolata ve sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır.

Pelit Çikolata Müzesi İstanbul’da çocuklarla gezilecek müzelerden biridir. Müzede çikolata şelalelerinin arasında dolaşarak, çikolata kokusunu çekmek, çocukların keyif aldığı kadar bu durumdan yetişkinlerde keyif almaktadır. Müzenin içinde çocuklar için pasta ve çikolata yapımı atölyeleri bulunmaktadır.

5 bölümden oluşan müzede;

  1. Giriş bölümünde sizi çikolatanın en muhteşem görüntüsü olan çikolata şelalesi, gerçek boyutta çikolata bir ev, çikolatanın tarihini anlatan tablolar ve Nuh’un Gemisi karşılamakta.
  2. İstanbul bölümünde ise  Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, Galata Kulesi, Sultan Ahmet Cami ve İstanbul’u temsil eden bir çok tarihi eser çikolata biçiminde ziyaretçilerini beklemekte.
  3. Türk büyükleri salonunda ise Türk tarihine isimlerini yazdırmış Atatürk, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet ve bir çok liderin çikolatadan heykelleri mevcut.
  4. Sanatçılar salonunda ise  aralarında Pablo Picasso’nunda bulunduğu, dünya sanatına yön vermiş pek çok sanatçının yapıtları var.
  5. Medeniyetler bölümünde ise Dünya tarihinde yer almış olan Osmanlı devleti, Bizans, Hitit, Antik Yunan ve milletlerini simgesi olan tablolar ile geçmişe çikolata tadında yolculuk yapılıyor.

Kişi başı ücret 25 TL olup, 0-5 yaş grubundan ücret alınmıyor. Müze her gün 10:00 ile 17:00 arasında ziyarete açık.

Pelit Çikolata Müzesi Esenyurt’tadır. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler metroya binip Avcılar durağında inmeleri gerekmektedir. Burdan 142 nolu İETT otobüsleri ile Pelit Çikolata Müzesi’ne gidebilirler. Avcılar – Karaağaç minibüsleri de müzenin tam önünden geçmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Koza Mahallesi 1678 Sk. No:19 (Sanayi Mahallesi Evren Sanayi Sitesi Akbatı A.V.M. Arkası) Esenyurt-İSTANBUL

Telefon: +90 (0212) 411 13 00 Ext:1160 – 1326