Starların Aklınızı Başınızdan Alacak Tasarımlı Evleri

Bazı starlar hiçbir zaman ölmeyecek ve kaybettirmeyecek kazanımlardan biri olan gayrimenkullere yatırım yapmaktadır. Bazen bu evler, lüks görünüme sahip olması dışında içerdikleri olanakları ile hayallerin ötesinde yaşam kalitesi sunmaktadır.

  • Chateau Artisan – Miami/Charles Sieger

Müthiş güzellikteki bu ev 10.9 milyon dolarlık hisar evi olup Charles Sieger’in kendine hediyesidir. Şimdiye kadar bir çok yaratıcı konut ve ticari bina inşaları bilinmekte ama bu evde genel çizgilerin dışına çıkmış. Bu mekan Fransız ve İngiliz şatolarından ilham alınarak yapılmıştır.

  • Promised Land – California/Oprah Winfrey

Dünyanın en zengin kadın talk show sunucuları arasında yer alan Oprah, California’daki 42 dönümlük arazisine Promised Land adını vererek, onun anısına olan saygısını göstermektedir. Luther King eğer günümüzde hayatta olsaydı, Oprah gibi günümüzün Afrika kökenlilerinin başarıları ile gurur duyardı.

Promised Land, Neo-Georgian Dönemine ait etrafı ağaçlar ile donatılmış bir yapıdır. Bu malikanenin içerisinde; 6 yatak odası, 14 banyo, 2 sinema odası, 10 şömine, şarap mahzeni, süs havuzları, ahır, gurma mutfak, meyve bahçeleri, tenis kortu, açık eğlence alanı, insan yapımı balıklı göl ve devası büyük bir misafir evi bulunmaktadır.

  • Water park Mansion – Florida/Celine Dion

En çok kazanan kadın şarkıcılar arasında yer alan Celine Dion’un Jüpiter Adasındaki malikanesinde kendisine ait 72.5 milyon dolarlık su parkı bulunmaktadır. Su parkında devasa boyutta dönen kaydırak, bir köprü ve bir de yapay nehir bulunmaktadır. Celine Dion’un okyanus kıyısındaki Florida evi; beyaz iç tasarımının yanında sekiz yatak odası, misafir odası ve bir çok lüks olanak da bulunmaktadır.

  • Eye Of Horus – Muğla/Naomi Campbell

Süper model Campbell’ın bu lüks evi, Antik Mısır da Gök veya Güneş Tanrısı olan Horus’un gözüne benzemektedir. Eye Of Horus adındaki bu eşsiz ev, İspanyol mimar Luis de Garrido tarafından tasarlanmıştır. Türkiye’nin Ege kıyılarında bulunan Gök ova Körfezi’ne konumlandırılan bu etkileyici malikanenin büyük Peyzajlı terası ve sera tarzı çatısı ısı değişimini önlemektedir.

  • Ball – Shaped House – Barselona/Messi

Messi’nin bu ilginç evi, bir top şeklindedir ve dünyanın en pahalı ve inanılmaz evleri arasında yer almaktadır. Bu göz kamaştıran eve kuş bakışı olarak bakıldığında sahada ki bir futbol topu olarak görünmektedir. Bu malikane Messi’nin futbola olan sevgisini göstermektedir. Evin manzarasına gelecek olursak, önünde ki yapıda dahil olmak üzere 10 numara şekli halindedir.