Çimstone Mutfak Tezgahı

Çimstone; yüksek oranlarda aşınmaya ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Gözeneksiz yapısıyla yüzey üzerinde leke tutmama özelliğine sahiptir. Özel bir bakıma gerek olmayan Çimstone; hijyenik bir yüzey malzemesi olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Geniş renk seçeneği sayesinde Çimstone kullanılacağı alanlara mükemmel uyum sağlamaktadır.

Çimstone tezgah yüzeyi üzerine dökülen inatçı lekelerin suyla ıslatılarak yumuşatılmasından sonra spatula yardımı ile kolaylıkla temizlenebilmektedir. Temizlenen leke ıslak bir bez ile silinebilir. Çimstone mutfak tezgahı temizliğinde kolaylıkla çamaşır suyu da kullanılmaktadır. Özellikle dikkat edilmesi gereken husus ise tezgah yüzeyinin silinmesinin ardından kurutulması gerekir.

Dayanıklı yüzey malzemesi olan Çimstone kesinlikle tahrip edilemez değildir. Yüksek pH içerek kimyasallar tezgah yüzeyinin özelliklerini yitirmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple tezgahınızı ilk günkü gibi korumak isterseniz kullanma kılavuzundaki uyarılara dikkat edilmesi gerekir.