Ölüdeniz

1.Blue Lagoon: Ölüdeniz’ın adını da almış olduğu Dünya’nın uzak ara en iyi plajlarından biridir. Blue Lagoon. Ücretli olarak girilen plaj yılın her dönemi dalgasız ve durağan suyu ile adı gibi ölü bir denizi andırmaktadır.Muhteşem ilgi çekici plajı ve sığ suyu ile şüphesiz Ölüdeniz’in en önemli bölgesidir.

Ölüdeniz tatilinizde Ölüdeniz’in gezilecek yerleri listenizde birinci sırada; Blue Lagoon Plajı bulunması kanatindeyim.

2.Belcekız Plajı: Ölüdeniz tatilinde en çok tercih edilen lokasyonlardan biri de Belcekız Plajı’dır. Ölüdeniz Otellerinin ve tente branda ile korunan açık restaurantları ve kapalı restaurantlarının hemen bitiminde yer alması ve halka açık olmasından dolayı Ölüdeniz’in en önemli yeri olma özelliği taşımaktadır.Blue Lagoon Plajı sağ kısmında ise; Kıdrak Plajı ise sol kısmında bulunmaktadır.

Kıdrak Koyu: Ölüdeniz plajının hemen sol tarafında yaklaşık 900 metre mesafede bulunmaktadır. Ölüdeniz’in en pöpüler kamp alanları içerisinde de bulunan Kıdrak Koyu sakinliği bakımından daha çok muhafazakar aileler  tarafından tercih edilmektedir.Ölüdeniz tatilinde biraz daha sakinlik arayan misafirlerimiz için bulunmaz bir yerdir.

Kelebekler Vadisi: Fethiye’nin Faralya Köyü’nde bulunan Kelebekler Vadisi; Ölüdeniz’in en çok bilinen ve en merak edilen lokasyonlarından bir tanesidir.Ulaşımın teknelerle sağlanan Kelebekler Vadisi her yıl yüz binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Bungalow tarzı evlerde çadırlarda konaklanma sağlanılan bölge özellikle Dünya genelindeki gezginler tarafından ilgi görmektedir..Muhteşem eşsiz doğanın deniz ile buluştuğu Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz Tatilinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir.

Kabak Koyu: Fethiye Ölüdeniz’e 15 km mesafede bulunan ve tarihte “Işıklar Ülkesi” olarak anılan Faralya Köyü sınırları içerisinde yer alan Kabak Koyu muhteşem doğasının yanında kusursuz denizi ile de misafirlerini ağırlamaktadır.Dış dünya ile bağlantınızın kesileceği Kabak Koyu, her şeyden her düşünceden uzak kalabileceğiniz ve tatilinizi huzur ve sakinlikle geçirebileceğiniz tamamen saklı bir cennettir .

Likya Yolu: Panaromik olarak Ölüdeniz Manzarasını seyredebileceğiniz ve tertemiz Ölüdeniz doğası ile baş başa kalabileceğiniz tarihi Likya Yolu efsaneleriyle Tatilinize extra bir deneyim katacaktır.

Not: Dolunay Organizasyon ile düğünü gerçekleşen kişiler; balayı için Ölüdeniz’e gitmekte ve keyifli bir tatil yapmaktadır.