Neden Avukat Elif Çavuşoğlu

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Bursa’daki ceza avukatları arayışınızda kesinlikle Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz. Aynı zamanda iş hukuku alanında da üstün başarılara imza atmış kaliteli bir avukattır.

Nasıl Avukat Olunur?

Avukat olmak için öncelikle her saygın meslekte olduğu gibi lise eğitiminin tamamlanması ve üniversite sınavlarına girmek ve üniversite sınavından yüksek bir puan almak gerekir. Üniversite sınavından yüksek puan alan kişiler hukuk fakültesine yerleşmek ve 4 yıllık hukuk eğitimini tamamlamak gerekir. Hukuk eğitiminin tamamlanmasının ardından 6 ay mahkemede 6 ay ise en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında staj yapılması gerekir.

Avukatlık stajının bitmesinin ardından bağlı bulunan ilin barosuna avukatlık ruhsatı için başvuru yapılması gerekir. Başvuruyu baronun incelemesi ve stajı onaylaması ile avukatlık ruhsatı teslim edilir. Avukatlık ruhsatını alan kişiler uzmanlaştığı alana göre ( icra iflas avukatı, ceza avukatı, boşanma avukatı ) hukuk bürosunda görev alabilir yada kendi avukatlık bürosunu açabilmektedir.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

Elif Çavuşoğlu iletişim

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa