Minimal Mutfaklar

Minimalizm, gereksiz  detaylardan uzak, fonksiyonel şıklık demektir. Bir çok kitle tarafından  kabul görmemiş  ancak dekorasyon olarak, yeni evlenen gençlerin sadeliğe ve modernliğe önem vermesiyle birlikte piyasada önemli bir noktaya gelmiş bir tarzdır.

Genelde evlerin mutfak dekorasyonundan başlayıp salon ve banyo dekorasyonlarında kadar aklınıza gelebilecek her yerde karşımıza çıkıyor.

Minimal dekorasyonlar tek başına, hiç bir süsleme gerektirmeden kullanılabilen mobilyalar sade ve gösterişsiz aksesuarlar ile tamamlanıyor. Bugün sizlerle minimal mutfak dekorasyonlarını inceleyeceğiz.

Mutfak gibi çok çeşitli mutfak eşyası ve gıdaların bulunduğu bir mekanı minimal bir tarzda dekore etmek ve düzenli tutmak bile hiç kolay değildir.

Özellikle mutfakta çok yer kaplayan elektronik eşyalar için gömülü dolaplar hem kullanış açısından hem de güvenlik açısından iyi olmaktadır. Günümüzde artık mutfakta sıkça kullandığımız küçük ev aletleri de minimal tarzlarda yapıldığı için eskisi gibi çok yer kaplamamaktadır.

Genelde  bu tarz mutfaklar salonlara ayrı bir anlam ve şıklık katmaktadır. Ancak minimal tarzda  aydınlatmayla daha özel dikkat çekici bir  mutfak elde etmek mümkündür.

Minimal dizayna sahip mutfak dekorasyonlarında ağırlıklı olarak beyaz, siyah ve gri renklerin ağırlıkta olduğu bu akımda örneğin; mutfaklarda yer zeminde koyu renkli doğal ahşap görüntüsü veren parkelerle açık renkli yemek masasındaki daha dikkat çekici bir görüntü alabilir. Bu tarzla yakın sandalye modelleriyle ve ankastre  seçimde ayrı bir detay kazanabilir.

Minimal dekorasyonlarda ankastre seçimi nasıl olmalıdır derseniz;

Tezgah üzerinde dolap içine gömülü olan ankastreleri tercih etmelisiniz. Ankastre renkleri seçiminde ise mutfağın ön planda olduğu  griler ön plana çıkması açısından daha da önemlidir. Star Galaxy Granit mutfak tezgahı tercihleriniz arasında yer alabilir. Ocak seçiminde de siyah cam modeller iyi bir tercih olarak göze çarpar…