Laminat Parkeler Nasıl Temizlenmelidir?

Zeminlerde laminat parke kullanımı son 10 yıldır Türkiye’de büyük bir hızla yaygınlaşmıştır. Laminat parke, hem temizlenmesi kolay hemde sağlıklı ürünler olduğu için tercih edilmektedir. Laminat parkeler; kağıt ve ağaç reçinesi kullanılarak yapılmaktadır. Parkeleri temizlerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır.

Laminat parkeler nasıl temizlenmelidir?

Parkeler, kullanıldığı ortamlarda bütünlük sağlar. Ekonomiktir ve ısı yalıtımı için uygundur. Kadınlar laminat parkelerin her zaman temiz ve pırıl pırıl görünmesini ister. Laminat parke kullanımında en büyük sorun; silindikten sonra üzerinde kalan su lekesi izleridir. Su lekelerinden kurtulmak için parke temizliğinde mikrofiber bez kullanılmalıdır. Mikrofiber bezler parkelerin üzerinde nem kalmasını önlemektedir ve bunun sonucunda su lekeleri de kalmayacaktır.

Parke kullanımda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri parkelerin nemli kalmamasıdır. Suyla uzun süre temas etmesi halinde parkelerden kabarmalar olacaktır. Bunun için parkelerinizin üzerine su döküldüğü zaman bekletmeden temizlemeye ve kuru kalmasına özen gösterin.

Parke temizliğinde ne kullanılabilir?

Parke temizliği için özel olarak üretilmiş deterjanlar kullanılabilir. Kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişiler, arap sabunu ( sıvı veya jel) içine sirke koyup bu karışım ile silinebilir. Temizlikte yine mikrofiber bez tercih edilmelidir.

Laminat parkenin tüm avantajlarından ve sizlere sağladığı temizlik kolaylığından faydalanmak için ümraniye laminat parke firmaları ile irtibata geçebilirsiniz.