Akvaryum Balıklarında Kuluçka Makinası

Balıklar bazen strese girdikleri için, ağzında bulunan yumurtaları dölleyemezler. Yumurtaları ya kusarlar ya da tükürürler. Bazen de diğer balıklar bu yumurtaları yerler. Bu gibi durumlarda kuluçka makinası iyi bir çözümdür.

Kuluçka makinası sayesinde balıklarınız formdan düşmezler ve yıpranmazlar. Bu sayede diğer kuluçka dönemi erken olur. Balığınızın kuluçka döneminde normal şartlarda yaşadığı sorunları yaşamazsınız. Kuluçka makinası ile bu riskler ortadan kalkar ve riskleri en aza indirmiş olursunuz.

Güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz bu ürün testten geçirilmiş ve yavrular sorunsuzca alınmıştır.

Ürün Teknik Özellikleri :

Ürün plastik tüpten oluşan 2 parçadır
Toplam yükseklik 27 cm dir. Ortadan açıldığı zaman 2 eşit parçaya bölünmektedir.
Ürün çapı 5 cm dir.
Üzerinde hava vanası, hava hortumu ve vantuzları vardır. Hava vanası olduğundan vereceğiniz havanın ayarını kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz.

Ürün Nasıl Kullanılmaktadır?

Dişi balığın ağzına aldığı yumurtalar 4 gün süre ile tüplerin içine sağılır. Sağlam yumurtalar alt kısımda kalacak şekilde ve hava bağlantısı sağlanılarak akvaryumun uygun bir köşe kısmına yerleştirilir. Havalanan yumurtalara diğer balıkların zarar vermemeleri sağlanır. Balık türününe göre değişkenlik gösterebilir. Yaklaşık olarak  10-20 gün içinde yumurtadan çıkarlar