Yılbaşı Heyecanım

Sevdiklerinizle beraber yeni bir yıla daha beraber başlamak mükemmel bir his.. Organizasyonu nerede yaparsanız yapın önemli olan hep beraber olmaktır. Dışarıda olanlar için durum biraz kontrolden çıkabilir çünkü herkes dışarı çıkabileceği için her yer fazlasıyla kalabalık olacaktır. Ama yılbaşı gecenizi bir öncekilerden farklı geçirmek ve sevdiklerinizle unutulmaz anılar biriktirebilmek çok da zor değildir. Bu özel günü evinizde geçirmeye karar verdiyseniz, yılbaşı akşamınızı renklendirmek için ufak tefek hazırlıklar yapabilirsiniz. İşe evi süslemekle başlayabilirsiniz. Renk renk balonlar, çeşitli süsler, yılbaşı ağacı süsleri, renkli  ışıklar ve daha birçok şey sıralanabilir.

Bu geceyi ailenizle veya arkadaşlarınızla beraber geçirecekseniz hep birlikte güzel bir yemek masası hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız sofraya tüm yaratıcılığınızı ve becerilerinizi dökebilirsiniz. Yılbaşı için özel kurabiyeler, pastalar yapabilirsiniz. Cam bardaklar, kadehler desenli çıkartmalarla süslenebilir. Küçük isim kartlarına küçük notlar düşerek güzel dileklerinizi tabakların üzerine bırakabilirsiniz. Dostlarınıza birer hatıra olarak kalacak o kartlar oldukça değerlidir. Hazırlanan şık masanızda uzun uzun sohbetler ve eğlence dolu anlar için her yeni bir yıla sevdiklerinizle beraber girmeye özen göstermelisiniz.

Yılbaşı için hali hazırda ev yok ise size kiralamanızı önerebilirim. Yalnız bunun için birkaç hafta öncesinden konuşmanızda fayda olacaktır. Ev kiralama fiyatları artmadan o gece için yer ayırarak aynı hazırlıkları orada da yapabilirsiniz. Ben ev ortamında eğlenmeyi, dışarıya göre daha güvenli ve samimi buluyorum. Yılbaşı ağacınızın altının tabii ki boş kalmaması gerekir. Dostlarınıza veya ailenize hediye almak onları çok mutlu edecektir. Sizden ve o geceden bir hatıra olarak daima saklayabilecekleri bir şeyler olmasını tercih edebilirsiniz. Hatta en güzel hediye her zaman üzerinde emek olan hediyedir. Kendi ürettiğiniz hediyeleri verirseniz çok özel hissedeceklerdir. Pahalı şeyler almak yerine, emeğinizi ortaya koymanız her zaman en güzelidir.

Kendi yaptığınız yemekler de o güne özel olacağı için mutfağınızda iyi bir hazırlık olmalıdır. Tüm malzemeleri ortaya koyarak elinizden gelenin fazlasını yapmalısınız! Tezgahınız corian tezgah ise bu iş sizin için çok zevkli olacaktır. Çünkü hazırlıklarınızı daha kolay yapıp hemen mutfağınızı temizleyebilirsiniz. Aşırı kullanışlı olan bu mutfak tezgahı sizin en kalabalık günlerinizde büyük yardımcınız olacaktır. Yapacağınız o güzel yemeklerinizle tüm gece bol bol yiyerek eğlenebilirsiniz. Aman siz yinede fazla kaçırmayın malum her şeyin fazlası zarar! 🙂

Ev haricinde illa dışarıda olacaksanız Bahçelievler’de çok güzel yılbaşı organizasyonları oluyor. Daha sakin kendi halinizde eğlenebileceğiniz loş ve sıcak ortamlar sizleri karşılamak üzere bekliyor. Canlı müzikler, lezzetli yılbaşı menüleri ve tabii ki sizlerde bu gece için hazırlanacaksınız. Elbiseler, saçlar, makyajlar derken yeni yıla hem içiniz hem dışınız kusursuz girebilirsiniz… 🙂 Yabancı ülkeler kadar özenli kutlamasak bile bu gecenin bizim toplumumuzdaki yeri bambaşkadır. Yeni bir 365 günlük dönem başlangıcıdır ve iyilik, güzellik, huzur, başarı, kazanç, mutluluk bekleriz. Her yeni bir yıl, yeni umutlar, yeni dilekler demektir. Kiminle girersen tüm seneyi onunla geçirirsin derler. Bu ne kadar doğru, tartışılır…

Hayranları olduğunuz sanatçıların konserlerine de gitmek farklı bir seçim ancak bu eğlence sizi baya bir yoracaktır. Sahne alan sanatçıları takip ederek o günlerde nerelerde çıkacakları konusunda bilgi edinebilirsiniz. 2018’e girerken sanatçı çelik, Kıbrıs’ta sahne almış. Tüm hayranları onu izlemeye kıbrıs’a akın etmiş. Sahneye yakın oturanların keyfine diyecek yoktur. Tabii bunu çok önceden bilip yer ayırtmak veya ona göre bilet almak gerekir. Hadi gidelim deyip çıkarsanız muhtemelen dışarıda hiçbir yerde kendinize masa bulamayacaksınız. Önleminizi alın ve böyle günlerde önceden hazırlıklı olun yoksa tüm geceniz bir mekan aramakla geçebilir.

Aynı şekilde karmaşa olmadan yeni bir yıla gireceğiniz yerlerden biri de Beykoz’dur. Normalde bile sakin bir semt olan Beykoz, ailenizi alıp gidebileceğiniz mekanlarla doludur. Havai fişekler gökyüzünü aydınlatırken sevdiklerinizle geri sayım yapıp sarılabileceğiniz sıcacık ortamlar sizler için hazırlanmıştır. O geri sayımdan sonra herkes kime ne hediye aldıysa onları verir ve 12’den sonrası için artık başka bir tarih, başka bir hikaye başlamıştır. Yeni bir gün, yeni bir hayat… Yaşadığımız her anın tadını çıkarmalı ve dolu dolu yaşamalıyız. Sizinde gördüğünüz gibi yıllar çok hızlı geçiyor!

O yıllardan geriye kalan anılarınızı hatırlatacak hediyeler ile izinizi bırakabilirsiniz. Bol bol hediyeleşip fotoğraflar çekilmelisiniz. Çektiğiniz fotoğraflar, videolar her zaman sizinle olacağı için çok değerlidir. Apple telefon kameraları aşırı net çektiği için daha sonra o telefondaki fotoğraflarınızı ve tüm anılarınızı çıkarttırabilirsiniz. Hatta sonra onlardan manevi hediyeler hazırlayabilirsiniz. Böyle küçük şeyler büyük mutluluklar verir ve karşınızdaki insana değer verdiğinizi gösterir. Sevdiğinizi göstermek için tabii ki özel bir güne ihtiyaç yoktur ancak böyle günlerde de bu fırsatı bulmuş oluyoruz. Hep beraber eğlenerek yeni bir yıla başlamak, o yeni yılın bizlere neler getireceğini bilmemenin verdiği heyecanla beklemek çok güzeldir. Umarım sizler de yeni yılınıza sevdiklerinizle beraber girer ve her yıl onlarla beraber olabilirsiniz. O zaman herkese nice mutlu seneler…