Sonbahar Kış Moda Trendleri

Sonbahar-kış trendlerinde ön plana çıkan en önemli detaylardan biri tasarımlarda kullanılan kumaş ve renklerin çoktan seçilmiş olmasıdır.

Rengarenk pantolonlar, grafik desenler, puanlı ve yıldızlı kumaş seçenekleri, kürk, deri, kadife kumaşlarla hazırlanan tasarımlar hemen hemen  her zevk ve bütçeye uygun oluşlarıyla da tercih edilebilir olacak…

Son birkaç sezondur gördğümüz  sonbahar-kış trendlerinin başında “maskülen  erkeksi giyim” tekrar geliyor. Sivri yaka gömlekler, erkek kesim kumaş pantolonlarla kombinlenen süet yelekler, hatta kravatlar bu sezonun kadın giyim modasına önemini vurguluyor. Farklı boylarda hazırlanan her tür ceket bu sezonun tamamlayıcısı olarak tercih edilebilir. Elbette bu tarzın en dikkat çeken detayı ayakkabılar…

Tepeden tırnağa erkeksi tarz ayakkabılarda da kendini gösteriyor. Geçen sezondan yakından gördüğümüz  peplum tarzı elbiseler, ceketler ve mantolar Sonbahar-kış sezonunun dikkat çeken bir diğer koleksiyonudur. Peplum kesimin en önemli özelliği beden  kısmına düz gelip bele oturması ve ardından da hacim kazanmasıdır. Bu kesim beden üzerinde ince bir siluet çizer. Eğer bel kıvrımınızı vurgu yapmak ya da göbek bölgenizdeki fazlalıkları gizlemek istiyorsanız bu tarz tam da size göre. Bu zarif kesimi yüksek topuklular, parlak rugan bir çantayla ve ikonik tasarım bileklik tamamlayabilirsiniz.

Sonbahar – kış sezonunda yırtmaçlı etekler de dikkat çekiyor. Bu sezon yırtmacın öne taşındığı etekler, maxi boylarda tasarlanmış. Etekleri, sezonun modası kol ve yaka kısmında transparan tercih edilmiş bluzlar, dantel ile süslenmiş gömleklerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Daha salaş ve farklı bir tarz yaratarak maxi etekleri kazaklarla da kombinleyebilirsiniz. Ancak bu kombin için uygun fizikte olmak önemli. Kilo sorunu olanlar, kazak etek kombinasyonunu tercih etmemelidir.