Sarımsakla Uçuk Tedavisi

Dudak ve çevresinde çıkan uçuk, çok kişinin korkulu kabusudur. Korkma, ateşlenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkan uçuğu, doğal antibiyotik olan sarımsak ile tedavi etmek mümkündür.

Hiç uçuk çıkarmayan insanlar olduğu kadar ayda 1-2 defa uçuk sorunları ile boğuşanlar da var. İlaç ve kremlerle uçuğu gidermeye çalışmak bazen başarısızlıklarla sonuçlanabilir. Kimyasal içeren ürünler kullanmak yerine; her evde bulunan doğal sağlık kaynağı sarımsak ile kısa sürede uçuktan kurtulabilirsiniz.

Uçuğu kurutmak için bir diş sarımsağı kesip uçuğun üzerine yerleştirin. Yaklaşık 10 dakika sarımsağı uçuk üzerinde tutmanız gerekiyor. Sarımsakla yapılan bu işlem biraz kaşıntı ve yanmaya neden olabilir ama kısa sürede geçecektir.

Uçuğun verdiği acıyı da azaltan sarımsak, uçuğu birkaç saatte geçirebilir, tek uygulamada geçmezse gün içinde birkaç defa tekrarlanır.

Sarımsağı ezip uçuk üzerine koyup bir bandajla kapatabilirsiniz. Sabaha kadar bu şekilde beklettiğinizde uçuğun kuruduğunu görebilirsiniz.

Uçuk bulaşıcıdır, bu sebeple uçuğun tekrarlamaması için diş fırçanızı, rujunuzu, dudak kreminizi ve havlunuzu değiştirmeniz gerekir.