Ofis Dizaynı

Yeni bir çalışma ortamı veya var olan ofisi dizayn etmek isteyenlerin ortak sorunu nelere dikkat etmeleri nasıl daha konforlu ve şık bir mekan yaratabileceğini öğrenme arzusudur.

İş alanınız günün 8-10 saatini geçirdiğiniz mekan olarak tanımlarsak dekore edilmeyi hak ediyor demektir.

Öncelikle nasıl bir ofis istediğinizi hayal etmelisiniz. Klasik veya Modern tarz hangisi sizi daha mutlu edecektir. Abartılı seçimler kişiliğiniz hakkında ipucu vermenize yanlış seçimler gözünüzün sürekli bilgisayarınızdan kayacağı anlamına gelmektedir.

Ofis tasarımının vazgeçilmezi mobilyalar dır Kullanışlı konforlu ve göze hitap etmesi gerekir. Müşterileriniz ziyaretinize geliyorsa ortak alanlarda kullanılan koltuk takımları sehpalar sizin masanız ve sandalyeniz hem şık hem de rahat olmalıdır.

Ferah seçimler yapın aydınlık bir ofis ortamı istiyorsanız kırık beyaz ve soğuk renkleri harmanlayabilirsiniz. Resmi klasikten şaşmayacaksanız ahşap ve siyah kurtarıcınız olacaktır.

Renkler kurtarıcıdır gün boyu işlevsel olarak çalışmanıza etki edecek seçimler yapmanız en doğru tercihtir.

Örneğin,

Sarı hız duygusunu uyandırdığından Galeri , Rent acar gibi yerlerde kullanılmalı bazı tonları agresiflik çağırıştırdığından okullarda tercih edilmemelidir.

Mavi: Dinginlik huzur ve dürüstlüğün simgesidir koyu tonu olan lacivert ise insanda sonsuzluk duygusu uyandırır. Aynı zamanda iştah kapatır restauranlarda kullanılmaz.

Kırmızı gençliği simgeler Çok enerji, az uyku, çabuk karar verme ve çok yemeyi de beraberinde getirir. Çoğunlukla gençlerin gittiği mekânlarda kırmızı kullanılır. Ancak dikkat gerektiren ve sakince yapılan işlerde kırmızıdan uzak durmak gerekir.

Mor bereketin ve üretkenliğin simgesidir. Tasarım ve grafik ofisleri gibi yaratıcılık gerektiren meslek gruplarının çalışma alanlarında kullanılabilir.

Turuncunun parlak tonları kalabalık içinde rahatça seçilir. Neşeli ve davetkâr bu renk, aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye sahip. Ayrıca az sayıdaki şeyleri bile daha fazla gösterir. Bu nedenle market ya da mağazalarda sıkça kullanılır.

Bu tonlamalara dikkat ederek hem iş performansınızı artırabilir hem de huzur içinde çalışabilirsiniz. Ofisinize uygun mobilyaları inegöl mobilya firmaları mağazalarında bulabilirsiniz.