Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası denilince rahatlama, stres atabileceğiniz ve güzel bir uyku çekeceğiniz yer olmalıdır. Ayrıca gardrop düzenide çok önemlidir. Peki küçük yatak odasını dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz?

1-Dağınıklık

Yatak odanızda çok eşya varsa bu sizi rahatsız edeceği gibi odanız olduğundan daha küçük gözükecektir. Odaya baktığınızda süpürgeliklerinizi göremiyorsanız odanızda çok fazla mobilya ve eşya var demektir. Bu eşyaları ya farklı odalarda değerlendirin ya da satabilirsiniz. Odada sakinlik  ve az gerekli eşya her açıdan size iyi gelecektir.

2-Odanızın Büyüklüğüne Göre Yatak Seçin

Odanızın büyüklüğüne göre yatak seçmelisiniz. Odanız küçükse ve büyük yatak seçerseniz kullanım alanınız daralıcaktır. Dolayısı ile gardrop ve komodinler için rahat kullanım alanı kalmayacaktır. Bundan dolayı odanın durumuna göre yatak boyu seçmelisiniz.

3- Duvardaki Renk Tercihi

Yatak odanızı koyu renklerle boya yaptırırsanız oda mağara gibi çok karanlık olacaktır. Ama koyu renkleri seviyorsanız,  yastıklar, kilimler veya çarşafları açık renklerde kullanabilirsiniz. Duvar ve tavan renklerinizi açık renkte yaparsanız odanız daha geniş ve ferah gözükecektir.  Odaya doğal ışık girmesini sağlayın böylece hem alan geniş gözükecek hem de siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Mobilyanızla uyumlu renkler seçmeniz de hoş ve şık gösterecektir.

4-Bir Okuma Köşesi Oluşturun

Küçük bir yatak odası denilince sadece uyumak veya kıyafet değişikliği için kullanıldığı düşünülmektedir. Bu doğru değildir. Küçük bir koltuk ve abajur ile odanızda bir okuma köşesi oluşturmanız mümkündür. Böylece yatakta kitap okumayı da rahatlatıcı ve eğlenceli hale getirirsiniz.

5-Uygun Büyüklükte Gardrop ve Şifonyer Tercih Edin

Odanıza uygun büyüklükte gardrop ve şifonyer seçip uygun bir şekilde yerleştirin. Küçük gardropların bile kullanım açısından çok kullanışlı olan modelleri bulunmakta. Kıyafetlerinizi kullanım sıklığına göre yerleştirmeniz, mevsimden dolayı kullanmadığınız eşyaları vakumluyarak saklayarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Şifonyerinizin üstüne makyaj ürünlerini yerleştirebilir, biblolar ve resimlerle dekore edebilirsiniz.

6-Yatak Odanızda Televizyon

Yatak odasında televizyon tercihi size kalmıştır. Ama sahip olmak isterseniz duvara monte model küçük bir televiyon tercih edebilirsiniz.

7-Duvar Dekorları

Yatağınızın başucuna güzel bir resim yerleştirirmeniz odaya değişik bir hava katacaktır. Odanızın pozitif yanlarını sergileyip, küçük detaylarla şık görüntü yakalayabilirsiniz.

Küçük odaları dekore etmesi zor bir iş olsa da bunu bir kez başardığınızda oldukça rahat edeceksiniz. Odanızda sahip olduğunuz alanı doğru şekilde  kullanmanız odayı daha geniş hissettirecektir.

Uygun ve kaliteli  yatak odası fiyatları olan inegöl mobilya mağazası gibi yerlerden modeller bakabilirsiniz.

/