Korse Kullanmanın Faydaları

Korse kullanmak için herhangi bir yaş faktörü yoktur. Yaşınız genç veya yaşlı hiç fark etmeden rahatlıkla korselerden faydalanabilirsiniz. Özellikle gençlerde olan duruş bozukluklarının çeşitli nedenleri vardır. Bilgisayarlar, telefonlar sürekli olarak başımızın ve omuzlarımızın eğik durmasına sebep olmaktadır. Çalışanlar için bu durum daha da büyük bir sıkıntıdır. Masa başında çalışıp tüm gün koltuk tepesinde oturan kişilerde bu duruş bozukluğundan muzdariplerdir. Duruşunuzu dikleştirecek kısacası sizi dik tutacak ve kamburluk önleyici yapıya sahip olacak bir korse kullanmanız sizi rahatlatacaktır.

Tıbbi terim olarak posturex korsesi, halk dilinde kamburluk ve dik duruş korsesi olarak tabir edilmektedir. Hava geçiren terlemeyi önleyici gözenekli elastik kumaştan üretilmiştir. Dik duruş korsesi ayarlanabilir yapıda üretilmiştir. Çapraz bantlar oldukça esnektir ve bu sayede istenilen sıkılıkta veya gevşeklikte ayarlanabilir. İçinde ince demir bulunan bu korseler tam vücudunuza göre ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda omuz  kaslarının zayıflıklarında da kullanımaktadır. Masa ve bilgisayar başında çok zaman geçirenler ve postur bozuklukları olan kişilerde buna nazaran daha yoğun kullanıldığı da herkes tarafından bilinmektedir. Kişisel duruş bozuklukların tedavisinde destek olarakta kullanılmaktadır.

Başka bir amacı ise, gelişme ve ergenlik çağındaki çocuklarda meydana gelebilecek duruş bozukluklarını önlemektir diyebiliriz. Her yaştan duruş bozukluğu olan kişilerin tedavisi korse ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Korsenin sırt kısmında iki adet destekleyici balen bulunmaktadır. Koltuk altından geçen ve ön karında birleşen çapraz bantlar mevcuttur. Korse yapısı itibarı ile vücudu saran ve elbise altından belli olmayacak şekilde üretilmiştir. Gündelik yaşam da bu korseyi elbisenizin altında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünü almaya karar verirseniz, mezro yardımı ile belinizin en kalın yerinden bel ölçünüzü alabilirsiniz.

Korseyi takmak da çok basittir. ilk önce çapraz bantları omuzun üstünden gövdenizin üstüne gelecek şekilde üzerinize takabilirsiniz daha sonra belde birleşen kalın cırt cırtlı kısmı birbirine yapıştırın. Çapraz bantları sağ çapraz sağ koltuk altı sol çapraz bağ sol koltuk altından geçiriniz. Sırtınızda çapraz yapacak şeklide gerip ön kısımdaki cırt cırtlarını birbirine getirip birleştiriniz. Bu şekilde kendi başınıza bile rahatlıkla takabileceğiniz bu korseyi almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Üstelik fiyatları da çok ekonomik… Yani tam bütçenize göre! Şuan da bu korseleri geliştirerek titreşimli ve zil sesli hale getirmişlerdir. Bunlara backtone denmektedir. Daha ayrıntılı bilgi verecek olursak şu şekilde çalıştığını söyleyebiliriz; Avustralyalı terapistler tarafında geliştirilmiş elektronik sensörlü duruş eğitimi ve düzeltme korsesidir. Backtone duruşunuzu değiştirmenizi ve yeniden dik durmanızı sağlamaktadır. BackTone’u şimdi 5 saniyelik titreşim verebilen sensörü ile sesli uyarının uygun olmayacağı yerlerde de kullanmak çok daha kolay hale getirmişlerdir. Bu sayede ofiste, sınıfta, toplantıda bile BackTone’u kolayca kullanabilirsiniz. Duruşunuzu bozduğunuzda BackTone öter ve duruşunuzu düzelttiğinizde ses durur. Duruşu düzeltmek ve dik durmak için BackTone günde 2-3 kez 20’şer dakika kullanılmalıdır. Ayrıca fizik tedavi uzmanları bu korselerin günde 2 saatten fazla takılmamasını önermektedir. Doktorunuza danışarak ve gerekli bilgiyi alarak takmalısınız.

Günde 2-3 kere 20 şer dakika BackTone kullandığınızda, her kambur durduğunuzda BackTone öterek ya da titreşimle sizi uyararak duruşunuzu düzeltmenizi sağlamaktadır. Duruşunuzu düzelttiğiniz anda sesli uyarı ya da titreşim durur. BackTone ile duruş bozukluklarından ve kamburluk sorununuzdan kolayca kurtulabilirsiniz. Evinizde mutlaka bulunması gereken star parçadır. Belirli aralıklarda düzenli olarak taktığınızda faydasını kısa sürede göreceğinizden emin olabilirsiniz. BackTone, kullanımı kolay omuz ve bel bantları ile elektronik sensörden oluşmaktadır. Doğru giydiğinizde, taktığınızda elektronik sensör belinizde, kürek kemiklerinin altına kalçalarınızda üstünde durmalıdır. Ne zaman ki duruşunuzu bozdunuz, kambur durmaya başladınız, bantlar sensörü çeker ve sensör siz duruşunuzu düzeltinceye kadar öter. Duruşunuzu her bozduğunuzda, her kambur durduğunuzda BackTone dik durmanız gerektiğini hatırlatır. Kısa süre sonra dik durmayı ve yaptığınız şeyleri düzgün bir duruşla yapmaya alışırsınız. Bu sayede sizi herhangi birinin de sürekli olarak uyarmasına gerek kalmaz. Eğer uyaran biri zaten yoksa siz yanlış durduğunuz zaman, duruşunuzu düzelttiğinizde muhtemelen her yeriniz ağrıyor olacaktır. Bu ağrıları çekerek duruşunuzun bozulmasına müsaade etmemelisiniz. Kendi güzelliğiniz ve sağlığınız her şeyden önemlidir. Biraz zahmete ve zorluğa katlanarak duruşunuzu düzeltmeyi başarabilirsiniz diye düşünüyorum.

Kişiye özel tasarımları ile her boy ve boyun yapısına uygun tasarlanmıştır. Sizler rahatsızlığınızı tespit edip bir doktora da danışarak sizin için en iyi ve ölçülerinize göre şekillenebilecek korseleri bulabilir ve kullanabilirsiniz. Duruş bozukluğu ilerideki yaşlarınıza kadar düzeltilmezse daha sonradan telafisi mümkün olmayabilir. Çünkü bir yerden sonra kemik ve kaslar öyle durarak o şekli almaya başlayacaktır. Siz istediğiniz kadar düzeltseniz de, farkında olmadan sürekli eski haline dönecektir. Bu tarz korseler vücudun şekillenmesi için en ideal şeylerdir. Birçok korse çeşidi piyasada mevcuttur. Giysilerin altlarına giyilenler, elbiselerin daha düzgün durmasını sağlamaktadır. Fazla kiloları da bu şekilde gizleyen korseler en çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir.  Her kadının dolabında mutlaka böyle kurtarıcı araç gereçler mevcuttur.

Bu arada bu korseler çamaşır makinesinde yıkanmaz. Sadece bir bezle temizleyebilirsiniz veya kuru temizlemeye vermekte başka bir seçenektir. Bu tarz korselerin yaşı yoktur. Sizin kullanımınıza bağlı eskirler. Yani güzel kullanırsanız yıllarca aynı korseyi kullanabilirsiniz. Bu korselere ister internetten ister eczanelerden ya da medikal ürün satan yerlerden ulaşabilirsiniz. Kullandıktan sonra farkı kendiniz de gördüğünüzde iyi ki almışım diyeceğinizden emin olabilirsiniz.  Dik bir duruş ve sağlıklı kemik, kas yapısı işte bu kadar kolay.. Sizlere kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sağlık problemlerini en aza indirmek için ev tipi masaj koltuğu da sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir. İstediğiniz bölgelere istediğiniz masaj türünü rahatlıkla uygulamanız da mümkündür.