Kızılay Kız Öğrenci Yurdu

Herkesin bir hayali vardır. Hayallerin en güzeli ise üniversite okumaktır. Bazen istenilen bölüm yaşanılan şehirde olamıyor. Bu sebeple öğrenciler hayalini kurduğu üniversiteye gitmek için şehir değiştirebiliyor. Değişen şehirde de bir düzen kurmak gerekiyor. Konaklamak için ev ya da yurt tercih ediliyor.
İlk yıl aileler, gencin ortamı tanıması, arkadaşının olması ya da daha güvenli olduğu için yurtta kalmasını isteyebiliyor. Öğrenciler oraya alıştıktan sonra arkadaşları ile eve çıkabiliyor. Eşyalı kiralanan da eşyasız kiralanan da evler bulunmaktadır.
Öğrenci evlerinin en büyük özelliği geçici olması ve farklı zevklere sahip öğrencilerin bir araya gelmesidir. Ortak kullanım alanlarında diğer arkadaşların da zevklerinin olacağı şekilde evi dizayn etmek daha hoş olacaktır.
Ev, eşyasız olarak kiralanacağı zaman belli başlı ihtiyaçlar olacaktır. Öncelik mobilyadır, yatak, dolap, vb. eşyalar önemlidir. Sürekli o şehirde olunmayacağı için ikinci el mobilya satan yerlerden daha ucuza temin edilmesi mümkündür.

Okul yılları bittiğinde ve o ailenizin yanına döneceğiniz zaman eşyaları satabilirsiniz.

Yurt öğrenciler için daha güvenlidir. Konaklamada oldukça konfor sağlaması temizlik ve yemek gibi sorumlulukların olmaması da oldukça avantajlıdır. Ankara’da yurt arayışınız var ise Ankara Kız Yurdu markası Ülkü Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz.

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu, 1993 yılında kurulmuş ve butik kız yurdu olarak faaliyete geçirilmiştir. Ankara Ülkü Kız Öğrenci Yurdu kurucu ve işinde uzman çalışan kadrosu ile hizmet anlayışından ve şefkatinden hiçbir zaman taviz vermeden hizmet vermeye devam etmiştir. Yurdun odalarını görmek  isterseniz https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/kabul linkine tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Ülkü Kız Yurdu Ted Üniversitesi ‘ne 200 metre mesafe uzaklıkta ve kpss kursları, adli yargı ve idari yargı kurslarına ise yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Servisler ve otobüsler yurdun bulunmuş olduğu sokağın başında bulunan duraklardan hareket etmektedirler. Ayrıca yurt hem otogar hem de havaalanına kolay ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Yurt hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiye ulaşmak için https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/hakkimizda oluşturulmuş olan bağlantı metnine tıklayabilir ve ilgili web sitelerine hzlı bir erişim sağlamış olursunuz.

BİZE ULAŞIN

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

​Cep: 0-532-165 59 10