Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Kız Yurdu olarak, Ankara‘da kız öğrencilerimiz için ev konforunda hizmet sağlamaktayız. Yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 24 saat ısınma ve sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Ankara Kız Yurdu

Ankara’da kurulmuş olan Ülkü kız öğrenci yurdu uzun yılardır kız öğrencilerine güvenli ve kaliteli konaklama sağlayan yurtlardan biridir. Türkiye’nin dört bir yanından üniversite okumak için binlerce öğrenci Ankara’ya gelmektedir. Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmadıkları gibi aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Fakat her öğrenci yurtta kalmak istemez bazı öğrenciler ev tutmak isteyebilirler. Fakat ev tutan öğrencilerin düşünmesi gereken sadece dersleri olmayacaktır. Hele ki ev arkadaşı ile anlaşamıyorsa temizlik, yemek yapma gibi ihtiyaçların giderilmesi sorun teşkil etmeye başlayacaktır. Ayrıca ısınma ve internet problemi yaşayabilirler. Öğrencinin amacı sadece okumaksa en güvenli ve kaliteli hizmeti yurtlardan alabilirsiniz. Ülkü Kız Öğrenci Yurdu bu anlamda kaliteli bir yurttur. Aynı zamanda ailelerin de içini rahatlatan Ülkü Kızılay Kız Yurdu güzel ve konforlu bir yurt ortamını sunmaktadır.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdunun Avantajları

Bu avantajlardan bazıları şunlardır;

  • Yurdun bulunmuş olduğu sokak boyunca Francise Cafeler, kurslar, mağazalar, eğitim kurumları bulunmaktadır.
  • Havaalanına ve otogara kolay ulaşım imkanına sahiptir.
  • Metroya 100 adım uzaklığındadır.
  • Güven Hastanesine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
  • Tüm semtlere giden otobüslerin ilk durağına 2 dakika mesafededir.
  • TED Üniversitesi 200m mesafededir.

Yurtta kalan öğrencilerin her bölümden arkadaş çevresi olmaktadır. Böylece ileri ki yaşamında bu arkadaşlıklar büyük fırsatları yakalamasına sebep olur. Ayrıca yurtta paylaşım öğrenilmektedir. Özellikle tek çocuk olarak dünyaya gelen bireyler gençliğinde paylaşımı genellikle bilmezler. Bu durum arkadaş ortamlarında da dışlanmasına neden olmaktadır.

Kalıcı dostlukların adresi yurtlardır. Özellikle aileden uzak bir yerde en yakın kişi oda arkadaşı yada yurt arkadaşıdır.

İnsanların kendi sorumluluklarını öğrendiği tek yer yurtlardır.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

İletişim Adresi: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay Bakanlıklar /Ankara

İletişim Numarası: 0532 165 59