Hangi Yumurta Tavuğu Daha Verimli Olur?

Salma tavukçuluk yapmak isteyen birçok kişinin seçerken aklına takılan sorulardan biride Hangi yumurta tavuğu daha verimli olur ? Bunun ile ilgili blog sayfaları kullanıcı yorumları ile ilgili hemen hemen her sitede birçok yazı ve yorum mevcut.

Bunları okuduğunuzda bazı kişiler Ataks’ın salma tavukçulukta yumurta veriminin yüksek olduğunu ve çok kazanç sağladığını savunurken başka kişiler ise Lohman brown ırkının da daha çok yumurta verdiğini ve salma tavukçulukta çok verimli cins olduğunu savunurken farklı yorumlar sizlerin kafa karışıklığı yaşamanıza sebebiyet vermektedir.

Birde insanlar en güvenilir firma olarak benimsediği  web sitelerine bakıp bilgilenmek istiyorsa bunlarda aldatıcı olabilmektedir. İnsanlar web sitelerini bilgi amaçlı kullanmıyor sadece malını pazarlamak gayesinde unutmayın insanlar web sitesindeki yazıların bilgilendirici olması gerekirken sadece satış ve kara geçme gayesi içinde olan insanlar elindeki ürüne göre laf yapmakla kalmıyor elbette.

Sitelerinde de bu işe girmek isteyenleri değil de ürünü kazancı ön planda tutarak bu blog yazılarını insanlar ile paylaşmaktadırlar. Ancak kurumsal bir firmaysanız önce bunca yıllık emeğinizi düşünerek hareket etmek zorundasınızdır. Şunu belirtmeliyim ki firmalar tabii ki para kazanmak isterler fakat öncelikli hedefleri bu işte doğru bilgilerle doğru adımlar ile size en doğru şekilde bilgiyi iletmek olmalıdır.

Tek gaye ve düşüncemiz. “Ataks mı ? Lohman mı ?” sorusunu sizlere kısaca ve en doğru yoldan özetlemek  bu sorunun çok basit bir cevabı var aslında ilk öncelik salma yumurta tavukçuluğunu yapmak istediğiniz yerin iklim, hava ve rakımına göre hangi ırkın daha verimli ve hastalıklara karşı daha dirençli olduğunu belirleyebiliriz.