Beyaz Renkle Dekorasyon

Beyaz renk, ev dekorasyonunda en çok çekinilen renk olmasına rağmen en çokta kullanılan renktir aynı zamanda.  Bir çok kişi çok kiri belli etmesinden ve çabuk kirlenmesinden ötürü beyaz renkten uzak dururlar. Ancak diğer bütün renkler de beyaz kadar kirlenir ama kiri belli olmadığı için de hiç de hijyenik sayılmaz.

Beyaz rengin en büyük iyi tarafı bütün renkler ile kombine edebilirsiniz. Huzur ve ferahlığın rengi olan beyaz renk sayesinde küçük odalarda bile muhteşem dekorasyon yaratabilirsiniz.

Beyaz renk dekorasyonu denildiğinde aklınıza sıkıcı bir dekor gelmesin. Diğer bütün renklerde olduğu gibi beyazında birçok tonu vardır. Özellikle gri ile oluşturulan renk dengesi oldukça iyi neticeler vermektedir. Bununla ilgili size bir kaç fikir verebiliriz.

Duvar renginizi kireç beyazına boyayıp, zemin renginizi de beyaz laminat parke ile döşeyebilirsiniz. Parke için laminat parke firması ile irtibata geçebilirsiniz. Beyaz tül perdeler, rakı beyazı aydınlatmalar, beyaz lake masa ve sandalyeler ile oluşturulan dekorasyonda gri bir koltuk takımı mükemmel duracaktır. Ayrıca duvar dekoru olarak 5 parçalı kanvas tablolar iyi bir seçim olacaktır. Dekorasyona canlılık getirmesi açısından halınızı gri ve beyazın bulunduğu desenli model seçebilirsiniz. Böylelikle mekanda hem bir bütünlük yakalamış olursunuz, hem de ferah ve aydınlık bir görüntüye sahip olursunuz.

Beyaz rengi istediğiniz tüm renklerle kullanabilirsiniz.  Hiç aklınıza gelmeyecek renkler ile beyaz rengi mükemmel kombinasyonlar oluşturulabilir. Ayrıca siyah beyaz ikilisine istediğiniz canlı bir rengi ekleyerek üçlü renk kombinasyonu çıkarabilirsiniz. Popüler olan bu yöntem sayesinde harika sonuçlar alırsınız.

Beyaz renk ışığı en iyi yansıtan renkler arasındadır. Bir mekanda bulunan ışık ne kadar yüzeyden yansırsa ortam o kadar aydınlık ve ferah görünür. Bu nedenden dolayı ortamın ferah ve aydınlık olması için beyaz renk kullanılması en iyi tercihtir. Mekanlarınız da ne kadar çok beyaz renge yer verirseniz dekorasyonlarınızı o derece ferahlatmış olursunuz.

Beyaz rengin ışığı yansıtma özelliğinden başka bulunduğu mekanı daha geniş görünmesini sağlar. Ortam ne kadar ferah görüntüye sahip olursa o kadar da geniş görüntü hissi verir. Bundan dolayı küçük mekanları daha geniş göstermenin en ideal yolu beyaz dekorasyondan geçmektedir. Beyaz dekorasyonun yanında cam-ayna yansıyan yüzey olmasından dolayı da etkili bir yöntemdir.

Hangi tarz ve stilde dekorasyona bakarsanız bakın beyaz rengin ana unsur olarak kullanıldığını görebilirsiniz. Tüm dekorasyon tasarımlarında beyaz renge yer vardır ve ev dekorasyonunda beyazdan daha popüler bir renk bulmanız çok zordur. Sizde evinizi beyaz renkle kombine etmek istiyorsanız inegöl mobilya firması mobilyanız inegölden firmasının sitesini ziyaret ederek yemek odaları, koltuk takımları, yatak odaları olmak üzere çok fazla çeşitte ürünü burada bulabilirsiniz.